GETTING MY MEME KANSERI SONRASı SILIKON TO WORK

Getting My meme kanseri sonrası silikon To Work

Getting My meme kanseri sonrası silikon To Work

Blog Article

Uzmanlar tarafından son yıllarda artworkış gösterdiği söylenen dış gebelikle ilgili tüm bilinmeyenleri nine soruda anlattık.

Dış gebelik ayrıca karın ağrısına neden olabilir. Bu ağrı, adet dönemi ağrısına benzer.

Bu Web sitesinde yer alan makaleler ve yorumlar sadece bilgilendirme amaçlıdır, kesin tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Dış gebelikte normal sağlıklı gebelikte olduğu gibi adet kanaması olmaz. Ancak gebelik esnasında anormal vajinal kanamalar meydana gelebilir. Bu durumda kadınlar adet kanaması geçirdiğini düşünebilir.

Dış gebelik yaşayanlar karın ağrısı, vajinal kanama ve omuz ağrısı gibi dış gebelik belirtileri yaşayabilirler. Bu belirtileri yaşayan kadınların durumun farkında olmaları herhangi birini yaşarlarsa hemen tıbbi yardım almaları önemlidir.

Ancak doktor bireyi sadece pelvik muayene ederek dış gebeliği teşhis edemez. Dış gebelik teşhisinin konması için kan testlerine ve ultrasona ihtiyaç vardır.

Partnerleriniz cinsel birliktelik sayısını sınırlamak ve prezervatif kullanmak cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları önlemeye ve pelvik inflamatuar hastalık riskini azaltmaya gardenımcı olur.

Dış gebelik sıklıkla tüplerin normal anatomik yapısının bozulmasına bağlı olarak olur.  Son yıllarda dış gebelik sayısında artış vardır. Bunların başlıca sebepleri ise ;

Dış gebelik nadir durumlarda kendiliğinden sonlanabilmektedir. Erken teşhislerde medikal ilaç tedavisi ile dış gebelik belirt sonlandırılmakta bazen de cerrahi işlem gerekebilmektedir.

Sadece işlevsel olarak gelişmiş bir rahim, bebeğin yuvalanmasından gelişimine ve doğumuna kadar gelişmesi için suitable bir yer sağlar.

Bunun yanında kahverengi veya kırmızı renkte olabilen vajinadan hafif lekelenme veya ağır kanama başka dış gebelik semptomudur. Nadir durumlarda, dış gebelik diyaframın tahriş olması nedeniyle omuz ağrısına neden olur.

Dış gebelik tedavisinde doğru bir uzmanla yerinde bir teşhis ve tanı konması şarttır. Dış gebeliğin teşhisi iki farklı yönteme başvurularak gerçekleştirilmektedir. İlk olarak idrar ve kan testlerinde hamile olduğu saptanan kadınlarda ultrasonla muayeneye başvurulur.

five haftalık dış gebelik semptomları arasında karın ağrısı, vajinal kanama ve omuz ağrısı bulunur. Bu belirtilerin fark edilmesi durumunda acil tıbbi lawnım almak önem taşır.

Bu durumlarda tutarlı takip önemlidir. Nadir durumlarda, HCG seviyeleri bir dozla yeterince düşmezse ikinci bir metotreksat enjeksiyonu gereklidir. Ne beklenebileceğini bilmek için metotreksatın olası yan etkileri ve riskleri hakkında bir doktorla konuşulmalıdır.

Report this page